Ogłoszenia parafialne, informacje i zaproszenia – 24 września

1. Dzisiaj w liturgii XXV Niedziela Zwykła. Mamy wolne intencje mszy świętych na  październik i listopad br. Przypominam, że intencje można zamawiać w biurze parafialnym jak i w zakrystii.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie we wtorek w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, w środę do św. Józefa a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek.

3. W nadchodzącym tygodniu, w piątek (29.09.) obchodzimy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

4. W środę o godz.. 15.00 spotkanie Klubu Seniora. Wszystkich serdeczne zapraszam.

5. Przygotowujemy się na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 7.10 (sobota) o godz.5.40. Osoby, które nie wpłaciły 2 – ej raty, proszone są o kontakt.

6. W sobotę 30 września otwiera swoje podwoje Szkoła u Zbawiciela – nieodpłatne korepetycje dla dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej. Nauczyciele i studenci gotowi są pomagać w nauce dzieciom i młodzieży w zakresie programu szkoły podstawowej i gimnazjum. Zajęcia będą odbywać się w każdą sobotę w godzinach10.00 – 12.00 (salka nr 2). W ramach szkoły oferujemy również podstawowy bezpłatny kurs języka niemieckiego dla dzieci (ze względów organizacyjnych konieczne są zapisy, najlepiej w biurze parafialnym).

7. Zachęcam Parafian do lektury prasy katolickiej, w tym: „Przewodnika Katolickiego”, „Gościa Niedzielnego” i „Słowa na każdy dzień”.

8. W niedzielę 1 października będziemy gościć Katarzynę Jachimowicz – polską lekarkę pracującą w Norwegii, której za klauzulę sumienia wytyczono sprawę sądową. Na Mszach św. o godz: 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00 będzie dzielić się krótkim świadectwem o tym jak Bóg działa w Norwegii. Będzie ona też we wtorek 3.10.2017 r. po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkaniu otwartym w naszym kościele. Serdecznie zapraszam.

9. W minionym tygodniu zmarli nasi Parafianie: Piotr Krusicki, lat 36 z ulicy Mielżyńskiego i Genowefa Lewczyńska, lat 92 z ulicy Fredry. Dobry Jezu a nasz Panie…..

Posted in Ogłoszenia parafialne.