Intencje mszalne – 28 listopada – 4 grudnia

Intencje mszalne
Poniedziałek

28.11.2016 r.

7.15 + Władysława
18.00 + Irenę Mądry – int. od Janiny z rodziną
19.00 + Jerzego Szymczaka – int. od rodziny
Wtorek

29.11.2016 r.

7.15 + Teresę
18.00 O błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Ireny
19.00 + Andrzeja Mrozika – int. od Reginy i Leonarda Szymańskich
Środa

św. Andrzeja apostoła

30.11.2016 r.

7.15 Za Konających o łaskę dobrej śmierci
18.00 + Jarosława – 4 r. śm., Eugeniusza i zm. z rodziny Hołody
19.00 + Andrzeja Białkowskiego i Andrzeja Woźniaka
I Czwartek miesiąca

1.12.2016 r..

7.15 + Barbarę
9.30 + Irenę Fimińską – pogrz.
18.00 O nowe i święte powołania do służby Bożej – GODZINA ŚWIĘTA
19.00
I Piątek miesiąca

2.12.2016 r.

7.15 Za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Antoniego z podziękowaniem za otrzymane łaski i opiekę nad Małgorzatą i jej rodziną z prośbą o dalsze wstawiennictwo
15.00 POŚWIĘCENIE SZTANDARU PKP DRUŻYNY KONDUKTORSKIEJN – int. od kolejarzy i ich rodzin
18.00 + Irenę, Leona, Kazimierę, Marcina, Krzysztofa
19.00 + Gertrudę Kaźmierczak – 1 r. śm. – int. od męża, dzieci  z rodzinami, wnukami i prawnukami
I Sobota miesiąca

św. Franciszka Ksawerego

3.12.2016 r.

7.15 Za Zmarłych – int. zbiorowa
18.00 O błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Barbary
19.00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ireny i Lawrenca Wheat
II Niedziela Adwentu

4.12.2016 r.

7.00 Za zmarłych z rodziny
8.30 Z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo dla Barbary z okazji imienin
10.00 Za Parafian
11.30 + Bronisława, Emilię, Antoninę Grajczyk, Grzegorza Schuster
13.00 + Janinę i Kazimierza
19.00 + Janinę Małecką – 20 r. śm. I zm. z rodziny

Ogłoszenia parafialne – 27 listopada

Adwent – czas oczekiwania

Roraty – od poniedziałku do piątku – 18.00

Rekolekcje adwentowe w czterech odsłonach – niedzielne Msze św.-

tekst nauk na stronie www.fredry.pl

Jutrznia – od poniedziałku do piątki – 6.00

Opłatki i świece wigilijne do nabycia przy wyjściu z kościoła

poniedziałek 28.11.2016

19.30 Katechezy Drogi Neokatechumenalnej – sala na II piętrze

wtorek 29.11.2016  

9.30 Katecheza uzupełniająca dla pracujących – cykl ośmiu spotkań (raz w tygodniu) przeznaczony dla dorosłych, którzy nie dokończyli z różnych względów katechezy szkolnej – sala nr 2

środa 30.11.2016      

15.00 Spotkanie Klubu Seniora Przystań – spotkanie andrzejkowe

I czwartek miesiąca 1.12.2016      

18.00 GODZINA ŚWIĘTA – Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu

19.30 Katechezy Drogi Neokatechumenalnej – sala na II piętrze

I piątek miesiąca 2.12.2016

od 7.45 Odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią św.

17.30 Okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej

19.30 Adoracja ze Słowem Bożym – do 20.30

I Sobota miesiąca 3.12.2016

10.00   Szkoła u Zbawiciela nieodpłatne korepetycje dla dzieci ze szkoły podstawowej  i młodzieży gimnazjalnej –– Nauczyciele i studenci gotowi są pomagać w nauce dzieciom i młodzieży w zakresie programu szkoły podstawowej i gimnazjum.

W ramach SZKOŁY U ZBAWICIELA organizujemy kursy języka niemieckiego i angielskiego dla dzieci – lekcje rozpoczynają się o godz. 10.00

niedziela 4.12.2016  

II NIEDZIELA ADWENTU – wizytacja biskupa

10.00 Msza św. pontyfikalna z okazji wizytacji

11.00 Spotkanie z radami parafialnymi i przedstawicielami grup duszpasterskich

 

  1. Kolejna propozycje duszpasterstwa pielgrzymkowego: pielgrzymka TOUR DE POLOGNE czyli cudze chwalicie a swego nie znacie – etap III: KRAKÓW-ŁAGIEWNIKI- WIELICZKA- KAWALRIA ZEBRZYDOWSKA-WADOWICE-  AUSCHWITZ – HARMĘŻE- PSZCZYNA w terminie od 5-8.06.2017. – szczegóły na plakacie, stronie internetowej i w biurze parafialnym SZCZEGÓŁY TUTAJ
  2. UWAGA jeszcze jedna propozycja pielgrzymkowa: Pielgrzymka Inflanckim Szlakiem: KOWNO – GÓRA KRZYŻY – PARNAWA – TALLIN – HELSINKI – RYGA KOKENSE – AGŁONA – DYNEBURG – WILNO – SEJNY TERMIN: 29.04 – 07.05.2017

    SZCZEGÓŁY TUTAJ

Intenje mszalne – 21-27 listopada

Intencje mszalne
Poniedziałek

Ofiarowanie NMP

21.11.2016 r.

7.15 W pewnej intencji
18.00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Kingi
19.00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Janusza z okazji imienin – int. od Haliny i Zbigniewa
Wtorek

św. Cecylii

22.11.2016 r.

7.15 W intencji Panu Bogu wiadomej
18.00 + Anny I Feliksa Pawlaków
19.00 + Joannę i Józefa Andrzejewskich
Środa

św. Klemensa

23.11.2016 r.

7.15 Za Konających o łaskę dobrej śmierci
18.00 O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Ireny
19.00 + Aleksandrę – 16 r. śm. I Bolesława – 8 r. śm. Narożnych
Czwartek

24.11.2016 r..

7.15 + Za zmarłych
11.00 W intencji kolejarzy PKP za wstawiennictwem św. Katarzyny
18.00 + Mirosławę Patelską
19.00 O łaskę zdrowia dla Jana
Piątek

św. Katarzyny Aleksandryjskiej

25.11.2016 r.

7.15
18.00 + Władysława, Franciszka, Teresę, Jerzego, Iwonę i Albina
19.00 + Bożenę Pastersnak – int. od przyjaciół
 Sobota

26.11.2016 r.

7.15 Za Zmarłych – int. zbiorowa
18.00 + Zeneidę Popowską – int. od lokatorów z ul. Gwarnej 7
19.00 + Tadeusza Adamskiego – 5 r. śm.
I Niedziela Adwentu

27.11.2016 r.

7.00 Za Parafian
8.30 + Helenę Musielak
10.00 + Stanisława Nowaka i zm. z rodziny
11.30 + Ryszarda Ratajczaka – 16 r. śm.
13.00 + Tadeusza Florczaka – 49 r. śm. I Tomasza Niedźwiedzińskiego
19.00 + Mariannę, Jana Witomskich – int. od rodziny

Ogłoszenia parafialne – 20 listopada

 

Modlitwa w intencji Zmarłych polecanych w wymieniankach w tym tygodniu podczas różańca sobotniego.

poniedziałek  21.11.2016 

19.30   Katechezy Drogi Neokatechumenalnej – sala na II piętrze

wtorek 22.11.2016  1

9.30     Katecheza uzupełniająca dla pracujących – cykl ośmiu spotkań (raz w tygodniu) przeznaczony dla dorosłych, którzy nie dokończyli z różnych względów katechezy szkolnej – sala nr 2

środa 23.11.2016     

15.00   Spotkanie Klubu Seniora Przystań – spotkanie formacyjne z cyku POZNAJEMY POSTACI BIBLIJNE – tym razem: Król Dawid

czwartek 24.11.2016        

11.00   Uroczystość ku czci św. Katarzyny patronki kolejarzy

19.30  Katechezy Drogi Neokatechumenalnej – sala na II piętrze

piątek 25.11.2016   

16.00   Wyjazd na dzień skupienia 24h z Najświętszym Zbawicielem do Nadziejewa

19.30   Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka – KONIECZNE WCZEŚNIEJSZE ZGŁOSZENIE W BIURZE PARAFIALNYM

Sobota 26.11.2016  

10.00   Szkoła u Zbawiciela nieodpłatne korepetycje dla dzieci ze szkoły podstawowej  i młodzieży gimnazjalnej –– Nauczyciele i studenci gotowi są pomagać w nauce dzieciom i młodzieży w zakresie programu szkoły podstawowej i gimnazjum.

W ramach SZKOŁY U ZBAWICIELA organizujemy kursy języka niemieckiego i angielskiego dla dzieci – lekcje rozpoczynają się o godz. 10.00

niedziela 27.11.2016                      I NIEDZIELA ADWENTU

19.45  Koncert Audite! orchestra i zespołu wokalnego Minimus, w programie m.in. uwertura z oratorium Mesjasz

 

  1. Kolejna propozycje duszpasterstwa pielgrzymkowego: pielgrzymka TOUR DE POLOGNE czyli cudze chwalicie a swego nie znacie – etap III: KRAKÓW-ŁAGIEWNIKI- WIELICZKA- KAWALRIA ZEBRZYDOWSKA-WADOWICE-  AUSCHWITZ – HARMĘŻE- PSZCZYNA w terminie od 5-8.06.2017. – szczegóły na plakacie, stronie internetowej i w biurze parafialnym
  2. UWAGA jeszcze jedna propozycja pielgrzymkowa: Pielgrzymka Inflanckim Szlakiem: KOWNO – GÓRA KRZYŻY – PARNAWA – TALLIN – HELSINKI – RYGA KOKENSE – AGŁONA – DYNEBURG – WILNO – SEJNY TERMIN: 29.04 – 07.05.2017 – szczegóły na stronie internetowej www.fredry.pl

 

  1. prob. Paweł Pacholak

Ogłoszenia parafialne – 13 listopada

Różaniec za polecanych naszej modlitwie zmarłych będziemy odmawiali we wszystkie dni z wyjątkiem wtorków i niedziel o godz. 18.30.

Kartki z imionami można składać w skarbonie z napisem WYMIENIANKI – za ofiary składane z tej okazji bardzo dziękujemy.

 

poniedziałek  14.11.2016         

19.30   Katechezy Drogi Neokatechumenalnej – sala na II piętrze

wtorek 15.11.2016         

19.30   Katecheza uzupełniająca dla pracujących – cykl ośmiu spotkań (raz w tygodniu) przeznaczony dla dorosłych, którzy nie dokończyli z różnych względów katechezy szkolnej – sala nr 2

środa 16.11.2016         

15.00   Spotkanie Klubu Seniora Przystań

18.30     spotkanie Kręgu Biblijnego (dokładnie po modlitwie za zmarłych)

czwartek 17.11.2016         

19.30   Katechezy Drogi Neokatechumenalnej – sala na II piętrze

Sobota 19.11.2016         

9.00     Spotkanie 1 Equipe Notre Da10.00     Szkoła u Zbawiciela nieodpłatne korepetycje dla dzieci ze szkoły podstawowej  i młodzieży gimnazjalnej –– Nauczyciele i studenci gotowi są pomagać w nauce dzieciom i młodzieży w zakresie programu szkoły podstawowej i gimnazjum.

W ramach SZKOŁY U ZBAWICIELA organizujemy kursy języka niemieckiego i angielskiego dla dzieci – lekcje rozpoczynają się o godz. 10.00

niedziela 20.11.2016       NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

  1. Tradycyjnie zapraszamy do udziału w adwentowym dniu skupienia – 24h z Najświętszym Zbawicielem25/26 listopada (piątek sobota) – czas modlitwy, rozmów, wspólnego bycia razem – pobyt (nocleg i wyżywienie) w domu rekolekcyjnym w Nadziejewie.
  2. Kolejna propozycje duszpasterstwa pielgrzymkowego: pielgrzymka TOUR DE POLOGNE czyli cudze chwalicie a swego nie znacie – etap III: KRAKÓW-ŁAGIEWNIKI- WIELICZKA- KAWALRIA ZEBRZYDOWSKA-WADOWICE-  AUSCHWITZ – HARMĘŻE- PSZCZYNA w terminie od 5-8.06.2017. – szczegóły na plakacie, stronie internetowej i w biurze parafialnym

 

  1. prob. Paweł Pacholak

 

Intencje mszalne – 14-20 listopada

Intencje mszalne
Poniedziałek

14.11.2016 r.

7.15 + Andrzeja Rakowskiego – int. od pracowników wydziału polityki społecznej i zdrowia Urzędu Wojewódzkiego
18.00 O opiekę Bożą i łaskę zdrowia dla lokatorów domu przy ul. Roosevelta 11
19.00 + Donatę, Mariannę, Jana Łakomych i Henryka Chmielewskiego
Wtorek

15.11.2016 r.

7.15 + Magdalenę Szczepańską – 8 r. śm.
9.30 + Janusza Rybińskiego – pogrz.
18.00 W intencji podejmujących Duchową Adopcję Dziecka Poczętego oraz o roztropne i wielkoduszne zaangażowanie w dzieło obrony życia
19.00 O cud nawrócenia, miłosierdzie Boże i łaskę uzdrowienia ciała i duszy dla Romualda – int. od Haliny i Zbigniewa
Środa

16.11.2016 r.

7.15 Za Konających o łaskę dobrej śmierci
18.00 1 + Jerzego Bartosiaka i jego rodziców Marię i Antoniego Bartosiak
2 O błogosławieństwo Boże i wszelkie łaski dla Aleksandry w 1 rocznicę urodzin i jej rodziców
19.00 O cud nawrócenia, miłosierdzie Boże i łaskę uzdrowienia ciała i duszy dla Romualda – int. od Haliny i Zbigniewa
Czwartek

św. Elżbiety Węgierskiej

17.11.2016 r..

7.15 + Antoninę Sikora, Halinę Pacholak, ks. Prał. Leona Rogalewskiego, ks. Kan. Mariana Peika, zm. z rodzin Koniecznych, Jurkiewiczów, Stachowskich, Bielawskich
8.30 + Zeneidę Popowską – pogrz.
18.00 O opiekę Bożą podczas rejsu dla Krzystofa
19.00 O cud nawrócenia, miłosierdzie Boże i łaskę uzdrowienia ciała i duszy dla Romualda – int. od Haliny i Zbigniewa
Piątek

bł. Karoliny Kózkówny

18.11.2016 r.

7.15 + Janinę
18.00 W pewnej intencji
19.00 + Romana Barczaka – int. od rodz. Słupianków
 Sobota

św. Salomei

19.11.2016 r.

7.15 Za Zmarłych – int. zbiorowa
18.00 1 O błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Ireny
2 O błogosławieństwo i umocnienie dla Agnieszki i szczęśliwą operację dla niej
19.00 + Zdzisławę Wehnert – int. od bratowej Barbary z rodziną
 Niedziela

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

20.11.2016 r.

7.00 Za Parafian
8.30 + Mariana Majewskiego i zmarłych z rodziny oraz zmarłych przyjaciół
10.00 O błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Mateusza z okazji 3 rocznicy urodzin
11.30 + Stanisława, Zofię, Antoniego, Izabelę, Andrzeja Gunter
13.00 + Marię Teresę, Henryka Michałowskich, Bronisławę i Czesława Spochaczyk
19.00 + za zmarłych rodziców, siostrę Lucynę, znajomych i dusze w czyśćcu cierpiące